středa 14. března 2012

essence eyeshadow base; quattro eyeshadow & smokey eyes brush review

V sobotu jsem nováčky podrobila zatěžkávací zkoušce. :-) Byla jsem celý den doma až na malou procházku se psem. Nejdřív jsem si říkala, že doma to moc "zatěžkávací" zkouška není, ale když si vezmete, že se doma daleko míň hlídáte - sem tam nějakej ten šáh do obličeje -, čučíte do počítače, sem tam si zdřímnete, jíte, pijete (což se očí moc netýká, ale i tak!), ve finále jsou to daleko horší podmínky než venku. ;-) Ještě bych ráda upozornila, že jsem si líčila opravdu jen oči a použila jsem pouze tyto produkty a žádnej sponzoring... :-)
štětec pro efekt kouřových stínů/smokey eyes brush; quattro oční stíny/quattro eyeshadow; báze pod oční stíny/eyeshadow base - essence, rotační řasenka/rotating mascara - Bourjois
Stíny mě ohromně překvapily. Kvalita byla lepší než jsem očekávala. Krásné zářivé barvy - bílá a stříbrná - docela kvalitní černá, kterou můžete použít jako černočerný stín alá panda nebo ji rozšmrdlat do tmavěšedočerné pro kouřový efekt. Jediné zklamání byla překvapivě fialová, asi se nebudete divit, když vám prozradím, že právě na fialový stín jsem se těšila nejvíc. Bohužel je hodně světloučká a pigmentace není tak výrazná jako u ostatních barev, takže mezi nimi ve finále tak nějak zaniká. Časem ji zkusím nanést samostatně, třeba z toho nakonec vyleze pěkné pastelové jarní líčení ;-)

Báze splnila svou funkci nad moje očekávání. Opravdu se mi nechtělo věřit, že udrží stíny na místě a byla jsem v šoku, když jsem make-up po 8 hodinách zkontrolovala v zrcadle a neshledala jsem žádnou změnu!!! Když jsem se asi po 10 hodinách od nanesení šla odlíčit v záhybech horního víčka bylo trošililinku stínů usazených, ale oproti tomu, co mi stíny vytvoří bez báze, je tohle pro mě naprostý zázrak!!! :-)
 Po cca 10 hodinách:
Smokey eyes brush je za tu cenu (39,90,-) naprostý zázrak! Uvažuji o tom, že si pořídím ještě jeden! Štětinky jsou měkké a velice příjemné, oko nijak nedřou ani jinak nedráždí. Zdá se mi i dobře střižený, stíny jsem s ním nanášela všechny na celé oko - horní, dolní víčko i pod obočí -, roztírala jsem černou a neměla jsem s tím nejmenší problém. Navíc ze štětce nevypadl jediný chloupek!

Ve finále mi došlo, že tu vychvaluji bázi, kterou jsem použila pod stíny, které se možná neslévají ani bez báze, takže jsem si je hned nalíčila, abych to otestovala. První zjištění: Stíny nanášené na víčko bez báze více práší. Postřeh číslo dvě: Nalíčila jsem si jen jedno oko (je to jen zkouška... :-D) a sakra se mi to povedlo (malá ukázka ZDE) a navíc jsem chytla supr světlo! Zjištění číslo tři: Asi po dvou hodinách se stíny nehly ani bez báze. Budu ji muset vyzkoušet se stíny (méně kvalitními - paletka essence pocket beauty nebo MissSporty :-D), které vím, že se mi normálně slévají... Víc brzy v dalším postu!

6 komentářů:

 1. Quattro stíny mám taky, jen jiné barvy, a jsem též celkem spokojená :-) Jen bázi nepoužívám a s výdrží to u nich není nic extra, ale určitě si nějakou pořídím a vidím to tak, že to stejně dopadne na tu essence :-) Jinak na těhlech mě taky hned na první pohled zaujala právě ta fialová, tak to je docela smůla, že je to taková bída.

  OdpovědětVymazat
 2. Mně se to líčení moc nelíbí.
  Ta řasenka od Bourjois je skvělá :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle líčení není až tak líčení. Byla to domácí "zatěžkávací" zkouška stínů ;-)

   Vymazat
 3. Stíny jsem si koupila kdysi za 5,- :D
  A ten štštec a bázi plánuju koupit taky :)

  OdpovědětVymazat
 4. i've never heard of the brand but sweet colours!

  check out my blog for a Chanel giveaway :)

  www.lulucherieblog.blogspot.com

  SHOP

  OdpovědětVymazat
 5. ten šteček mám taky a je naprosto dokonalej... za ty peníze! :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji ♥