pátek 23. května 2014

na cestách: Anglie den první -> Londýn

Už jsou to dva týdny, co jsem se vrátila ze své první návštěvy Anglie. (Dva týdny!? Jako by to bylo včera...) Strávila jsem tam čtyři krásné slunečné dny plné poznávání nových krásných míst, kultury a jazyka jako asistent pedagoga na zájezdu ZŠ. Užila jsem si s dětmi spoustu legrace, i když už na nás po těch čtyřech dnech nabitého programu dost doléhala únava. Ohromná výhoda byla, že jsme tři noci přespávali v rodinách a mohli jsme tak trochu zakusit pravý anglický život.
Anglie je krásná! I když jsem viděla jen nepatrný zlomek z jejího bohatství.. Vše je tam takové urovnané, učesané. Vše má svá pravidla a řád, vše je organizované a nestane se vám, že byste se tam ztratili nebo by vám někdo nepomohl. Je tam čisto a taková zvláštní přátelská atmosféra, která mi v Praze trošku schází. (Nejvíce patrné je to v obchodech a jiných službách.)  
Londýn je nádherné město, které jsem si bohužel nestačila užít tak, jak bych chtěla, proto se tam určitě ještě vrátím. Co mě fascinuje asi nejvíce vedle úžasné architektury, jsou jeho parky! A to mě proslulý St. James´s Park neoslnil ani zdaleka tak jako The Regent´s Park. Prošli jsme ta nejznámější místa - Baker Street, Buckingham Palace, Piccadilly Cirkus, Trafalgar Square, Big Ben a na závěr jsme si užili překrásný výhled na celý Londýn z London Eye, atrakce, na jejíž stavbě se podílely i zlaté české ručičky a která byla v parném sobotním odpoledni nabitá k prasknutí :))
 

2 komentáře:

  1. Ach taky se tam chci v říjnu podívat! :))

    http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat
  2. nadhera vidno že su tam priatelsky ludia a hlavne že si si to aj s detičkami užila velmi pekny post:)

    OdpovědětVymazat

Děkuji ♥