čtvrtek 12. srpna 2010

Holení, epilace, laser,...

Včera jsme s kamarádkou vedly dlouhý chatrozhovor o zbavování se chloupků. Vzhledem k tomu, kam až to zašlo, nemůžu citovat :-) Nicméně velká inspirace. Rozhodla jsem se věnovat tomuhle problému pár řádků v našem blogu.

Holení (depilace)
- odstraňování jen té části chloupků, která je viditelnáTak takhle asi začínala většina z nás a ty méně šťastné u toho i zůstaly. Holení je nejsnadnější, nejdostupnější a troufám si tvrdit i nejrychlejší a nejlevnější (pokud jste šikovná nepotřebujete žádný extra strojek a místo pěny postačí sprcháč) metoda. Nicméně, pokud se budete holit často a opravdu krátké chloupky narazíte na obrovské minus - zarůstání chloupků (obzvláště v oblasti třísel mnohdy velice bolestivé). Další nevýhodou kombinace žiletek a vaší nešikovnosti je snadné pořezání se.

Epilace
- odstraňování celých chloupků i s kořínkem
 Metoda trochu bolestivější zato efektivnější. Dnes už i dobře dostupná - většina kosmetických salónů, balíčky s voskovými pásky v drogeriích, epilační strojky. Pokud je epilace provedena dobře vydrží vám hladká pokožka 3-4týdny (chloupky jsou odstraněny i s kořínky) a lze epilovat v podstatě kteroukoliv část vašeho těla :-) Strach z bolesti je naprosto zbytečný. Můžu (z vlastní zkušenosti) říct, že si tělo na "bolest" zvykne, takže při další návštěvě salonu (domácí práci) už vám to bude připadat jako nic. Navíc pokud budete tuhle mučící proceduru podstupovat pravidelně chloupky budou řidší a jemnější :-)

Laser
- trvalé odstranění

S touto metodou zatím BOHUŽEL nemáme žádné zkušenosti :-( Každopádně díky laserovému odstraňování chloupků se sen mnoha žen právě stává skutečností!!!
Jde o nebolestivou, ale velice nákladnou proceduru, kdy jsou odstraněny kořínky chloupků. K laserové metodě je však zapotřebí tmavých (černých) chloupků, které vyvolají potřebnou reakci. Ošetření se musí několikrát zopakovat. Více na http://www.kafe.cz/chci-dobre-vypadat/pece-o-telo/laserova-depilace-chloupku-co-o-ni-nevite-495.aspx

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji ♥