pondělí 31. prosince 2018

my life: Konec roku / Čistý stůl a předsevzetí

Moji milí,
děkuji vám všem! Blog bych sice psala, i kdyby ho nikdo nečetl, tak jak tomu bylo dlouhé měsíce (možná i roky) na začátku, ale ta zpětná vazba a komunikace s vámi mě moc těší a nabíjí pozitivní energií. Letos byla vaše odezva tak intenzivní, že můj blog vynesla na 13. místo v kategorii LIFESTYLE v anketě MAMAblog roku! Dozvěděla jsem se to pár dní před Vánoci, zatímco vy jste soutěžili v Adventním kalendáři, a bylo to pro mě krásné překvapení. Najednou už ta TOP 10 nevypadá tak vzdáleně a nedosažitelně (že by předsevzetí?). Sice pořád platí, co jsem psala před hlasováním, že umístění v téhle anketě na mém světě nic nezmění, ale nebudu vám lhát, je to moc milé a dojemné! Představa, že si tolik lidí kvůli mně udělalo chvíli, že jste mi darovali to nejcennější, co máte - svůj čas -, a hlasovali jste, je pro mě naprosto neuvěřitelné a moc si toho cením!

Můj rok 2018 hrál všemi barvami a ani zdaleka vše nebylo jen fialové. Obě moje děti mi ukazovaly neustále nové věci a perspektivy, otevíraly mé 13. komnaty, učily mě trpělivosti a činily mě nejšťastnější a zároveň nejmilovanější, nejsilnější a nejodolnější za můj dosavadní život. Myslím, že už všichni dávno víte, že svou rodinu miluji nade vše a že je vždy na prvním místě, což se odráží i na obsahu a frekvenci publikování článků. 
Velmi mě překvapilo, že nejoblíbenější fotka roku 2018 na instagramu neměla žádnou spojitost s dětmi, ale s mým velkým životním rozhodnutím - nechat se ostříhat a darovat vlasy. Třicet centimetrů jen to fiklo! Teď zpětně mi přijde, že jsem to úplně zbytečně dramatizovala, jenže ve chvíli, kdy máte vlasy do půli zad a v životě jste je neměli kratší než po ramena, nastává jakási vnitřní panika z toho, že by to taky nemuselo dobře dopadnout. Hned mezi dveřmi mi ale Kamil složil tu nejkrásnější poklonu a mě spadl obrovský kámen ze srdce. Mnoho komplimentů mi přišlo i od vás. V novém sestřihu jsem se cítila opravdu moc dobře a jsem za tuhle zkušenost rozhodně ráda. 
S koncem roku asi každý tak trošku bilancuje. Zároveň chci mít i čistý stůl. Ve chvíli, kdy čtete tenhle článek, už jsou tedy vylosovaní všichni výherci denních soutěží z Adventního kalendáře včetně výherce hlavní ceny - týdenního pobytu u moře v Apartmánech Galeb. Je tedy na místě ještě jednou tu poděkovat všem, co se na kalendáři letos podíleli. Moc děkuji hlavnímu sponzorovi, sponzorům denních soutěží i vám, kteří jste na blog denně chodili zkoušet štěstí. Doufám, že vás kalendář těšil. A pokud jste nevyhráli, nezoufejte, brzy se dočkáte dalších krásných soutěží. 
Čeká nás další kapitola našeho života, nepromarněte jedinou příležitost, litovat budete vždy jen toho, co jste neudělali. I nás letos čekají velké věci, změny a pevně věřím i nová dobrodružství!
Já vám nevím. Co v mém jablíčku vidíte vy? Že by znamení? Přeji vám krásný a plodný rok 2019! 
Buďte zdraví, šťastní a přítomní! 
PS: Vím, že se jablíčko nekrájí takhle, ale já ho krájela dětem ke svačině a ve finále jsem pobavila sebe i Kamila tím, že říkám: "Víš, jak se hledá v jablíčku hvězdička, tak já tam mám tohle!" ;)

4 komentáře:

 1. Chtěla bych ti poděkovat za to co delas. Strašně rada na tebe koukam, jsi strasne prijemny člověk co si na nic nehraje. Jsem rada, že jsem na tebe narazila a už tě skoro dva roky sledují jak na YouTube tak na dalších sociálních sitich. Jsi krásná zenska s uzasnymi detmi a je fajn sledovat, jak to dela někdo jiný se stejně starymi detmi. Přeji ti krásný vstup do noveho roku 2019. A proč né, třetí děťátko by byl přeci dar 😉 já bych do toho šla hned, ale mít větší zázemí a peněz abych jim mohla vše dopřát 😊

  OdpovědětVymazat
 2. Taky 2roky te sleduju a nelituju..ac pro tebe to neni nejdulezitejsi stejne te do ankety zase budu posilat, protoze nelze porad davat..ale taky si i brat a pokud se ti to libilo..dala bych vedet lidem co te sleduji.V Adventnim Kalendari se zucastnilo nejvice lidi i novych a pritom..tvuj profil po celou dobu roku nekomentuji..jen jdou za soutezi..Tak by mohly udelat i neco pro tebe. Letos byly krasne ceny tak snad pristi Vanoce budu mit stesti..Sponzori jsou uzasni. Preju hodne zdravicka a v jablicku..me zaujala jen ta pecka jak nejake ocicko..ze by miminka?

  OdpovědětVymazat
 3. 13 místo sis určitě zasloužila a příští rok tedy v top 10-to dáme s tebou :-) velmi obdivuji tvůj blog, protože já nejsem schopná se už několik let dohrabat k tomu, abych vytvořila ten svůj :-D Kalendář byl určitě moc povedený a mnoho cen, které určitě udělaly radost. Tvoje recenze jsou perfektní, protože mě již několikrát nezklamaly a vedly mne k dobré koupi :-) naposledy to byl babycup :-) a v jablíčku vidím to samé jako holky miminko 2019- tedy početí:-)))))) tak držím palečky, pokud tedy ještě po dalším miminku toužíte.Krásný rok 2019 Kamča

  OdpovědětVymazat
 4. Chtěla bych poděkovat Tobě Marusko. Jsi inspirativní žena a mam Tě jako člověka moc rada. Úplně z tebe čiší, jak svou rodinu milujes a jak bys za ně dýchala. A obdivuji tě, jak vše zvládáš. Mě se před pár dny narodilo 2. miminko a vůbec si nedokážu představit, že bych krom pece o dvě děti měla ještě psát články na blog, dát si práci s adventním kalendářem a podobně. Opravdu klobouk dolů a děkuji Ti za to ;) Moc přeji, aby přibývali odběratelé, pze si je zasloužíš ;)
  A přeji krásný rok 2019 a ať se splní vše, po čem toužís ;)
  PS: v jablíčku vidím jednu dušičku ����

  OdpovědětVymazat

Děkuji ♥